رویه های بازگرداندن کالا

شرایط بازگشت کالا

در صورتی که محصول خریداری شده دارای ایراد فیزیکی می باشد باید طی ۲۴ ساعت به واحد پشتیبانی برق الکتریک اطلاع داده شود. سپس نسبت به ارسال آن اقدام شود.

محصولاتی که به صورت مستقل دارای گارانتی شرکتی می باشند, تا ۵ روز کاری فرصت وجود دارد تا به فروشگاه برق الکتریک برگشت داده شود و پس از گذشت این زمان در صورت بروز هرگونه مشکلی باید به شرکت گارانتی کننده مراجعه شود. برق الکتریک در قبال گارانتی محصولات هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

شرایط برای ارسال کالا :

در صورت وجود مشکلی و نیاز به بازگشت کالا به فروشگاه برق الکتریک در ابتدا باید با واحد پشتیبانی برق الکتریک هماهنگی های لازم انجام شود و به هیچ وجه بدون هماهنگی محصولی برگشت داده نشود.

پس از رسیدن محصولات به فروشگاه برق الکتریک حداکثر طی مدت ۴۸ ساعت زمان لازم است تا کارشناسان برق الکتریک تست های لازم را انجام داده و نتیجه را به مشتری اعلام نمایند. در صورت نیاز به بازگشت مبلغ خرید فروشگاه برق الکتریک طی ۴۸ ساعت مبلغ پرداختی شما را به حسابتان بر میگرداند.

هزینه های ارسال چگونه محاسبه می شود؟

در صورتی که کالای مورد نظر شمال گارانتی ۵ روزه بازگشت کالا شود هزینه های ارسال به عهده فروشگاه برق الکتریک خواهد بود. باید در نظر داشت برای بازگشت هزینه های ارسال مانند پست باید قبض پست با مهر شرکت پست همراه با کالا به فروشگاه برق الکتریک بازگردانده شود.

در صورتی که محصول شامل ۵ روز گارانتی بازگشت نشود تمام هزینه های ارسال و بازگشت به عهده مشتری خواهد بود.