راهنمای خرید کلید و پریز

راهنمای خرید کلید و پریز

کلید و پریز یکی از محصولات ضروری هر ساختمانی است.یکی از ضروری ترین محصولات برقی یک ساختمان کلید و پریز هایی هست که جهت خاموش و روشن نمودن روشنایی های بکار رفته در یک ساختمان استفاده میشود.از زمان ساخت کلید و پریز تا به امروز مدل ها و ساختار های متفاوتی برای کلید و پریز طراحی شده.از کلید های مکانیکی قدیمی تا مدل های لمسی که به دو دسته ساده و هوشمند تقسیم بندی میشوند.در ادامه میتوانید نکات مهمی که میتواند راهنمای خرید کلید و پریز برای شما باشد را مطالعه نمایید.

کلید برق

اینکه چه کلید پریزی خوب و مناسب برای خرید است اول به نوع طراحی آن برمی گردد که کاملا سلیقه ای و براساس نوع نیاز و انتخاب مشتری میباشد.اما باید به اینکه نکته هم توجه کرد که کلید و پریز برق را باید بر اساس مواد اولیه بکار رفته در آن و همچنین نوع ساختار آن انتخاب نمایید.بطور مثال در خرید کلید برق باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که مکانیزم مصرفی آن باید نرمی لازم را داشته و همچنین تا جایی که امکان دارد کم صدا باشد.

پریزبرق

بعضی کلید و پریز ها یی در بازار وجود دارند که از مواد مصرفی با کیفیت ساخته نشده اند که خود این باعث میشود تا کبید به سختی عمل کرده و علاوه بر آن صدای زیادی ایجاد نماید. در کنار کلید های برق پریز های برق , پریز تلفن و پریز های آنتن هم استفاده زیادی در ساختمان دارند. بطور مثال باید در نظر بگیرید که طبق قوانین جدید سازمان برق باید پریز های نصب شده در داخل ساختمان از ارت پشتیبانی نمایند. البته این موضوع در حال حاضر در بیشتر پریز های برق تولیدی تمامی شرکت ها رعایت و تمامی شرکت های دو نوع پریز ارت دار و بدون ارت تولید مینمایند.

اینکه شما در ساختمان خود پریز ارت نیاز دارید یا خیر بستگی به نوع سیمکشی ساختمان دارد . یعنی در ساختمان شما سیم کشی ارت انجام شده یا ساختمان بدون سیم ارت ساخته شده است.ساختمان های نوساز و تقریبا با طول عمر 10 سال همگی بدلیل استاندارد های برق سیم کشی ارت را دارند و باید از پریز ارت دار استفاده نمایید. توجه داشته باشید استفاده از پریز های ارت دار باعث میشود تا نوسانات برق از طریق ارت به زمین منتقل گردد که خود باعث محافظت از لوازم برقی خواهد شد.

اما ساختمان های قدیمی بدلیل عدم استفاده از سیم کشی ارت نیازی به پریز های برق ارت ندارند زیرا اصلا کارایی لازم را ندارد.

موضوعی بعدی که باید در هنگام خرید پریز های برق و دیگر پریز ها به آن توجه کنید فلزات بکار رفته در پریز هاست.در بهترین پریز برقی باید از فلز برنج برای اتصالات استفاده شده باشد زیرا هم از زنگ زدگی جلوگیری می نماید و هم جریان برق مورد نیاز را سریع تر منتقل میکند.

انواع کلید و پریز

امروزه مدل های مختلفی از کلید و پریز تولید و به در بازار ساختمان عرضه شده است. بطور مثال کلید های مکانیکی خود دارای مدل های مرسوم یک پل و دو پل است اما بدلیل کاهش تعداد کلید برق بکار رفته در ساختمان شرکت ها به تولید کلید های سه پل و چهار پل هم روی آورده اند. یا مثلا میتوان انواع پریز های برق را نام دارد که در آن سوکت های USB جهت شارژ موبایل یا وسایل الکترونیکی تعبیه شده است.

یکی از جدید ترین کلید های برقی که در ابتدای راه هست و هنوز نتوانسته همه گیر شود کلید و پریز های لمسی و هوشمند میباشند. علت این عدم همه گیری این مدل از کلید و پریز ها اول قیمت بالای آنها و دوم پشتیبانی است که باید توسط شرکت های تولید کننده یا وارد کننده انجام شود.تقریبا میتوان گفت پایین ترین قیمتی که یک کلید هوشمند یک پل دارد چیزی حدود 300 تا 400 هزار تومان میباشد که رقم قابل توجه و تقریبا بالایی است.

ظاهر و طراحی

در بخش ظاهر و نمای کلید و پریز مهم ترین موضوع سلیقه و نیاز مشتری میباشد.یکی مشتری از کلید و پریزی با گوشه های تیز خوشش می آید اما مشتری دیگری از کلید و پریز هایی با لبه های خمیده لذت میبرد.یا شاید مصرف کننده ای به دنبال کلید و پریزی با سطحی صاف باشد و سازندهی دیگر کلید و پریز خمیده نیاز داشته باشد.در کنار نوع طراحی محصولات رنگبندی هم به انتخاب مشتریان اضافه شده است که این هم کاملا به سلیقه و نوع رنگبندی خانه بر میگردد.همچنین انتخاب کارد بکار رفته در این محصولات بسیار اهمیت داشته که به انواع پلاستیکی ، پلکسی یا طرح شیشه ، کادر شیشه ای و چوب و سنگ تقسیم بندی میشوند.

اما باز هم نوع کیفیت طراحی و رنگ بکار رفته در کلیدها و پریز های برق بسیار حائز اهمیت است.اینکه رنگ محصول کاملا کوره باشد تا براحتی زخمی نشود و پس از مدت زمان طولانی رنگ روی سطح محصول از بین نرود بسیار نکته مورد توجهی است.مطمعنا مصرف کننده نمیتواند بصورت تخصصی و کاملا ماهرانه تشخیص دهد که رنگ از کیفیت بالا برخوردار است یا خیر . پس برای اینکه بتوان از کیفیت محصول بطور کامل مطمعن بود تا با گذشت زمان مشکلی ایجاد نشود با از خرید کلید و پریز ساخته شده توسط برند های متفرقه کاملا خودداری نمود.

سخن پایانی

برق الکتریک توانسته در مقاله ای دیگر پنج شرکت برتر تولید کننده کلید و پریز ایرانی را با هم مقایسه نماید و به شما در جهت خرید محصول مورد نیازتان کمک کند.در صورت علاقه میتوانید به آن مقاله مراجعه و با پنج برند برتر ایرانی آشنا شوید.همچنین ما در تلاشیم تا برند های خارجی تولید کننده کلید و پریز را که البته محصولاتشان در داخل ایران موجود هستند را با هم مقایسه و به شما معرفی نمایییم ، پس منتظر مقاله ما در رابطه با کلید و پریز های خارجی هم باشید.

از اینکه راهنمای خرید کلید و پریز را مطالعه نمودید سپاس گذاریم و درخواست داریم تا در جهت بهتر شدن خدمات ما نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را در پایان همین متن برای ما نوشته تا بتوانیم موضوعات بیشتری را بررسی و در اختیار شما قرار دهیم.

دیدگاه‌ها 0

*
*